540 بازدید

شکست همه مرورگرهای اینترنتی از هکرها

اگرچه برخی شرکت های فناوری مدعی طراحی مرورگرهای اینترنتی کاملا ایمن هستند، اما هکرهای حرفه ای خلاف این ادعا را به اثبات رسانده اند.
محققانی که در رقابت هکری Pwn2Own شرکت کرده اند موفق شدند کدهای مخرب خود را از راه دور بر روی چهار مرورگر مشهور و پرکاربرد اینترنتی یعنی IE، سافاری، فایرفاکس و کروم اجرا کنند، بیشتر بخوانید

مراقب لینک‌های مخرب و خطرناک باشید

برای حفظ امنیت کاربران در این موارد که کافیست کمی احتیاط کنید و روی هر لینکی بویژه لینک‌هایی که بصورت ناخواسته برای شما ایمیل میشود کلیک ننمایید.

بیشتر بخوانید

مراقب ویروس باج گیر باشید

 

بدافزار CTB locker از طریق پیوست های ایمیل انتشار پیدا کرده و با رمز کردن فایل های کاربر، برای بازگرداندن آنها درخواست پول می کند.

موارد متعددی از بدافزار باج گیر CTB locker در کشور یافت شده است.
این بدافزار از طریق پیوست های ایمیل انتشار پیدا کرده و با رمز کردن فایل های کاربر، برای بازگرداندن آنها درخواست پول می کند.
نتیجه کار این بدافزار مانند دیگر بدافزارهای باج گیر CryptoLocker وTorrentLocker ، رمز کردن فایل هایی با پسوندهای mp4, .pem, .jpg, .doc, .cer, .db و غیره با یک کلید نامشخص است؛ براین اساس این بدافزار پس از پایان کار خود پیامی را روی صفحه کاربر با زبان های مختلف (مطابق با منطقه) نشان می دهد، حتی برای اطمینان به کاربر اجازه می دهد تا ۵ فایل دلخواه خود را رمزگشایی کند.
سپس صفحه ای جهت پرداخت (در عرض ۹۵ ساعت) مشاهده خواهد شد.

از آنجایی که از لحاظ فنی راه حلی برای بازگرداندن این فایل های رمز شده وجود ندارد، لذا کاربران باید حتما موارد ذیل را رعایت کنند:

۱٫ گرفتن فایل پشتیبان (backup) از اطلاعات مهم
۲٫ بکارگیری راه حل های امنیتی جهت ایمیل ها، مانند فعال سازی فیلتر کردن extension های فایل های ضمیمه مانند .scr ها جهت بلوکه کردن فایل های آلوده (در شبکه سازمان ها)
۳٫ خودداری از بازکردن ضمایم ایمیل هایی با ارسال کننده های ناشناس مانند فایل های .zip، office، .pdf و …
۴٫ پاک کردن یا اسپم کردن ایمیل های مشکوک و هشدار به دیگران
۵٫ استفاده از ابزارهای امنیتی مناسب در شبکه و روی سیستم مانند آنتی ویروس به روز.